неділя, 4 травня 2014 р.

Баланс професійної та особистої реалізації

Про цей міфічний баланс писати можна скільки завгодно. Серйозно. Але насправді, підтримувати його можуть лише одиниці (не беручи до уваги професію або хоббі), а на мою думку, ці самураї багато у чому себе обмежують  або й взагалі обманюють щодо існування цього балансу у їхньому житті.
Тому, поговоримо про те, що заважає власне мені досягти цього балансу.
ПРОКРАСТИНАЦІЯ

Саме це слово є моїм «гордієвим вузлом». Я чудово розумію що цікавитися,а що це таке, Вам, здебільшого, буде ліньки, тому я просто залишу тут цю гіфку про те, як приблизно проходить мій день.

Що, пізнали і себе також? Не впадайте у відчай: таких як ми більшість на планеті.
Якщо ж ні, то я Вам по-доброму заздрю.
Ймовірно , ваші плани на наступний рік вражають своїм розмахом - ви хочете об’їхати усю Європу або навчитися грати на ударних. А я збираюся витратити більшу частину найближчого часу на позбавлення від прокрастинації.
Прокрастинація , як підказує вікіпедія, - це поняття в психології , яке позначає стан, що характеризується постійним відкладанням важливих справ на потім, замість виконання яких час іде на дрібниці, які насправді не мають значення.
Причин прокрастинації існує безліч. Одні не можуть працювати без адреналіну, поки їх не вдарить по голові дедлайн. Інші таким способом намагаються уникнути відповідальності і тягнуть з ухваленням рішення. У деяких просто мозок засмітився всякою нісенітницею. Але насправді це не має великого значення .
Набагато важливіше те, що прокрастинація є основою половини сучасної цивілізації. Наприклад, популярність спілкування в соціальних мережах - прямий наслідок цієї шкідливої ​​звички. У нормі людина читає новини один раз в день, заглядає в Живий Журнал - раз на тиждень, дивиться телевізор - раз на рік. А що ми бачимо в реальному житті? Величезна кількість людей витрачає на це купу часу - і все тільки тому, що вони не в силах змусити себе написати якийсь діловий лист чи статтю.
Наші внутрішні і зовнішні вороги готові на все заради того, щоб нам було зручніше прокрастиніювати . Вони заманюють нас в пастки - такі , як «Схожі відео» на YouTube , «Популярні записи» на Yandex. Але навіть повне відключення від Інтернету не позбавить від цієї звички. Навіть сам Чехов часом, посидівши пару хвилин за «Палатою № 6» , вставав і біг до буфету за горобинівкою. З цією проблемою потрібно боротися іншими способами.
Способів лікування прокрастинації існує багато.  Приміром, « підхід (10 + 2) х 5». Ідея ось у чому: спочатку потрібно поставити собі мету - скажімо, написати абзац тексту. Потім по - чесному, не відволікаючись і зціпивши зуби, виконати завдання за десять хвилин, засікаючи при цьому час. Після цього пару хвилин можна відпочити, випити кави. І потім повторити все спочатку. Через годину у Вас вже буде п'ять готових абзаців - досить непоганий результат. Але скажіть чесно: чи здатні Ви на таке?
По правді кажучи, я і не уявляю, що станеться , якщо люди у всьому світі одного разу перестануть витрачати час на прокрастинацію. Світ, яким ми його бачимо, припинить своє існування. І несподівано виявиться, що на всі наші справи насправді йде вдвічі менше часу. Що трапиться потім – країна вийде з хаосу, навчання стане безкоштовним, а медицина ефективною, - не знаю. Але якщо я якимось чином знайду час, щоб подивитися серіал «Теорія брехні» - я буду вважати це своїм досягненням.


Топ – 10 книг у жанрі фентезі

Я завжди була прихильницею фентезі, містики та історичної фантастики, і саме тому вирішила опублікувати рейтинг за першим із зазначених жанрів. Скажу одразу: рейтинг складала не власне я. Він є загальноприйнятим, адже базується на міжнародному  дослідженні – опитуванні.
Українська перекладацька школа є однією з найпотужніших та наймайстерніших на просторі колишнього СРСР, але, зважаючи на засилля примірників російських видавництв, наш книжковий ринок заполонили «шлакові» російські переклади. Я вважаю, що читати справжню, гідну уваги літературу у такому перекладі - це справжній моветон. Фі, панове.



Дж. Р. Р. Толкін. Володар перстнів
 

Власне, спочатку був Хоббіт. І Толкін навіть не збирався писати до нього продовження. Але потім, переробивши чи не весь світовий епос, створив трилогію , визнану однією з найвідоміших і популярних в XX столітті. В основі сюжету лежить одвічна боротьба добра зі злом. У Середзем'ї, де в срібних лісах співають ельфи і в глибоких печерах видобувають дорогоцінний Міфріл гноми, прокидаються злі сили, за якими стоять армії орків. І в цій битві вся надія людей і чарівних істот лягає на плечі маленьких хоббітів .

Урсула Ле Гуїн . Чарівник Земномор'я
 Історію життя мага Геда називають другою за популярністю епічною фентезі в світі після Володаря Кілець. Однак у центрі оповідання лежить не боротьба з черговим Темним Володарем, персоніфікованим втіленням зла, а поглиблене самопізнання. На самому початку перед читачем постає честолюбний юний чарівник, який через недосвідченість викликає у світ Чорну тінь. І тут починається найцікавіше, адже це породження зла загрожує всьому світу і його потрібно повернути туди, звідки воно прийшло. А для цього потрібно мати величезну сміливість.

Роджер Желязни. Хроніки Амбера

Щоб ознайомитися з працею Желязни, доведеться прочитати цілих десять романів. Королівство Амбер - царство меча. Царство Хаосу - світ магії. Дев'ять дітей загадково зниклого короля Амбера Оберона, що є потенційними претендентами на престол, плетуть інтриги один проти одного, вбивають, зраджують, не відаючи про речі більш глобальні, ніж жадоба до престолу. Героєм першої половини саги є Корвін - один з членів правлячої в Амбері сім'ї, який, пройшовши через усі випробування, розуміє, що йому уготована важлива роль у долі держави, але аж ніяк не в якості правителя. Друга частина відкривається нам від особи його сина Мерліна. У ньому тече кров двох світів. І ось в якийсь момент йому потрібно вибрати, на чию сторону стати. І від цього вибору залежить стан рівноваги в світі.

Анджей Сапковський. Сага про Відьмака
 

Цикл «Відьмак» належить до піджанру «постмодерністське» фентезі. Даний напрямок по загальній стилістиці помітно відступає від «канонів» жанру «епічного фентезі», породжуючи близький до історичного роману, жорсткий і натуралістичний різновид. Замість чіткого поділу добра і зла, Сапковськи малює картину жорстокого середньовіччя , в якому ведеться боротьба народів і держав. Автор не виводить ніяку зі сторін більш симпатичною і явно позитивною, а описує жахи війни і ксенофобії. При цьому Сапковськи нерідко вдається до опису натуралістичних сцен насильства.
Головним героєм серії є Геральт з Рівії, відьмак - мисливець за монстрами, що становлять загрозу для життя людей. У дитинстві йому, як і іншим відьмакам, за допомогою мутацій були додані високі бойові якості: велика сила, миттєва реакція, прискорений метаболізм. Основна робота Геральта - за гроші знищувати небезпечних чудовиськ.

Клайв Стейплз Льюїс. Хроніки Нарнії

 
Ще один вигаданий світ, в якому, проте, відбуваються дуже звичні для людей події, та ще й з релігійним підтекстом. У книгах розповідається про пригоди дітей у чарівній країні під назвою Нарнія, в яку можна потрапити через платтяну шафу, де тварини можуть розмовляти, магія нікого не дивує, а добро бореться зі злом.

Джордж Мартін. Цикл «Пісня льоду і полум'я»
 

Відноситься цей цикл до жанру фентезі або альтернативної історії - зрозуміти складно. Однак маги, дракони і магічні істоти цілком дозволяють внести його до цього списку. У світі альтернативного Середньовіччя помирає король і починається кривава боротьба за владу. Представник кожного роду вважає, що має повне право на Залізний трон, і намагається досягти своєї мети будь-якою ціною. Поступово країна перетворюється на руїни, війська знесилені, люди голодують і кінця-краю міжусобиць не видно.
 А, між тим, невблаганно насувається зима, якої не було вже кілька десятків років і якої старожили очікують з великим побоюванням. Але це не найстрашніше. Адже далеко - далеко на Півночі, за крижаний Стіною, збирають своє військо Здичавілі - давні вороги людей. Тільки якщо люди думають, що натовп дикунів, це найбільша біда - вони помиляються. Адже здичавілих жене страх, який сіють навколо себе Білі Ходоки - мерці, ряди яких поповнюються з жахливою швидкістю ...

Джоан К. Роулінг. Серія книг «Гаррі Поттер»












Одного разу вночі на тихій лондонській вуличці починають коїтися дивні речі. Хлопчик Гаррі, що живе в родині не найдобріших опікунів, дізнається про те, що його батьки були чарівниками, загиблими в боротьбі з Темним лордом, і сам він повинен негайно вирушити до школи чарівництва, де його чекають найнеймовірніші пригоди.
Напевно, немає в світі жодної дитини або дорослого , який не знав би цієї історії. По-справжньому правильної казки, яка вчить бути добрим, цінувати дружбу і завжди залишатися вірним своїм принципам.

                 Рік Ріордан. Цикл «Персі Джексон та Олімпійці»
Під час навчання в коледжі Ріордан три роки обіймав посаду художнього керівника у шкільному літньому таборі - і саме в цей час йому в голову прийшла ідея табору для напівкровок.
Не тільки в хогвартскій Школі чарівта чаклунства відбуваються події загадкові й страшні. І не з одним тільки Гаррі Поттером. За сюжетом, Персі Джексон, народжений смертною жінкою від Посейдона, подорожує сучасною Америкою з метою запобігти тотальній війні між жителями Олімпу.
Цикл Ріка Ріордана про Персі Джексона став одним з супербестселлерів останніх років.

Террі Пратчетт. Плаский світ

Не просто фентезі, а цілий світ, описаний з дуже тонким гумором. Дія розгортається на фантастичній планеті, що має форму диска. У цьому світі свої закони фізики: світло тут рухається повільно, магія матеріальна, а у веселці вісім кольорів. Світ населений різними расами - тролями, гномами, ельфами, големами, вампірами, перевертнями, зомбі. І всі вони не просто співіснують в цьому світі, але і борються за свої права і рівність, наприклад, при прийомі на роботу.

Марія Семенова. Вовкодав

 

Ця серія романів російської письменниці оповідає про молодого воїна з роду Сірого Пса на прізвисько Вовкодав . Коли він був ще малий, всі його селище було знищено, а сам він кинутий у копальні. Але Вовкодав став єдиним , кому вдалося по своїй волі звідти вибратися , і він відправився мстити за свій рід. В принципі, вдалий зразок слов'янського фентезі.



До речі, рейтинг ТОП – 100 активний і донині, тож можете сміливо віддавати свій голос за улюблену книгу прямо зараз!