неділя, 4 травня 2014 р.

Баланс професійної та особистої реалізації

Про цей міфічний баланс писати можна скільки завгодно. Серйозно. Але насправді, підтримувати його можуть лише одиниці (не беручи до уваги професію або хоббі), а на мою думку, ці самураї багато у чому себе обмежують  або й взагалі обманюють щодо існування цього балансу у їхньому житті.
Тому, поговоримо про те, що заважає власне мені досягти цього балансу.
ПРОКРАСТИНАЦІЯ

Саме це слово є моїм «гордієвим вузлом». Я чудово розумію що цікавитися,а що це таке, Вам, здебільшого, буде ліньки, тому я просто залишу тут цю гіфку про те, як приблизно проходить мій день.

Що, пізнали і себе також? Не впадайте у відчай: таких як ми більшість на планеті.
Якщо ж ні, то я Вам по-доброму заздрю.
Ймовірно , ваші плани на наступний рік вражають своїм розмахом - ви хочете об’їхати усю Європу або навчитися грати на ударних. А я збираюся витратити більшу частину найближчого часу на позбавлення від прокрастинації.
Прокрастинація , як підказує вікіпедія, - це поняття в психології , яке позначає стан, що характеризується постійним відкладанням важливих справ на потім, замість виконання яких час іде на дрібниці, які насправді не мають значення.
Причин прокрастинації існує безліч. Одні не можуть працювати без адреналіну, поки їх не вдарить по голові дедлайн. Інші таким способом намагаються уникнути відповідальності і тягнуть з ухваленням рішення. У деяких просто мозок засмітився всякою нісенітницею. Але насправді це не має великого значення .
Набагато важливіше те, що прокрастинація є основою половини сучасної цивілізації. Наприклад, популярність спілкування в соціальних мережах - прямий наслідок цієї шкідливої ​​звички. У нормі людина читає новини один раз в день, заглядає в Живий Журнал - раз на тиждень, дивиться телевізор - раз на рік. А що ми бачимо в реальному житті? Величезна кількість людей витрачає на це купу часу - і все тільки тому, що вони не в силах змусити себе написати якийсь діловий лист чи статтю.
Наші внутрішні і зовнішні вороги готові на все заради того, щоб нам було зручніше прокрастиніювати . Вони заманюють нас в пастки - такі , як «Схожі відео» на YouTube , «Популярні записи» на Yandex. Але навіть повне відключення від Інтернету не позбавить від цієї звички. Навіть сам Чехов часом, посидівши пару хвилин за «Палатою № 6» , вставав і біг до буфету за горобинівкою. З цією проблемою потрібно боротися іншими способами.
Способів лікування прокрастинації існує багато.  Приміром, « підхід (10 + 2) х 5». Ідея ось у чому: спочатку потрібно поставити собі мету - скажімо, написати абзац тексту. Потім по - чесному, не відволікаючись і зціпивши зуби, виконати завдання за десять хвилин, засікаючи при цьому час. Після цього пару хвилин можна відпочити, випити кави. І потім повторити все спочатку. Через годину у Вас вже буде п'ять готових абзаців - досить непоганий результат. Але скажіть чесно: чи здатні Ви на таке?
По правді кажучи, я і не уявляю, що станеться , якщо люди у всьому світі одного разу перестануть витрачати час на прокрастинацію. Світ, яким ми його бачимо, припинить своє існування. І несподівано виявиться, що на всі наші справи насправді йде вдвічі менше часу. Що трапиться потім – країна вийде з хаосу, навчання стане безкоштовним, а медицина ефективною, - не знаю. Але якщо я якимось чином знайду час, щоб подивитися серіал «Теорія брехні» - я буду вважати це своїм досягненням.


Немає коментарів:

Дописати коментар